תוספות בנייה

בניית חדר נוסף או ממ"ד, הוספת מרפסת שמש, הוספת קומה, הרחבת הדירה, בניית גג, חדר על גג, או כל תוספת שתרצו או תחשבו עליה כבר ביצענו, ואנחנו לא יכולים כבר לחכות ולהתחיל להפוך את שטח הדירה שלכם למרווח יותר ונעים יותר למגורים.

התוספת שתופסת 

כמו בכל הליך בנייה, גם תוספת בנייה מתחילה באישורי עירייה ובירוקרטיה שמטרתם עמידה בתקנים המוגדרים בחוק, תקנים שלמעשה נועדו להגן על הסביבה והגרים בה. לאחר קבלת האישורים הנדרשים יוצאים לדרך שסופה שדרוג המבנה או החדר, יצירת מרחב מגורים גדול יותר, ובאופן טבעי העלאה דרמתית של שווי הנכס.

לפני הכל: מה נחשב כתוספת בנייה ?

במילים פשוטות – כל סוג מבנה הנוסף למבנה קיים. כלומר, כל תוספת בנייה שבעל הנכס מעוניין לבצע, בתנאי שהיא עומדת בכל התקנים הנדרשים של מדינת ישראל. תוספות בנייה, כמו כל הליך בנייה, מצריכות הגשת תכניות ומעבר הליך בירוקרטי עד לקבלת אישורי בנייה. 

מתי ניתן לבצע תוספת בנייה?

ניצול זכויות כאשר לא נוצלו מלוא זכויות הבנייה בנכס – כלומר, אם בזמן הבנייה לא נוצל מלוא השטח המקורי שהוגדר לבנייה – ניתן לבקש לנצל את הזכויות עבור תוספת.עדכון תב"ע תכנית המאפשרת זכויות נוספות לבנייה שמתעדכנת מעת לעת.

שטח שירות תוספת בנייה בשטח שירות: מרתף, חדר כביסה, חנייה וחדר אשפה

תוספת ממ"ד תקנה המתייחסת לממ"ד כשטח שירות ומאפשרות להוסיף לכל דירה או בית מרחב מוגן.

תוספות בנייה לבית פרטי ולשטח פרטי על הגג

תוספת בנייה על גג בית פרטי 

התכנות ביצוע: יש בהחלט

התנאי: אם יש זכויות בנייה ולאחר בדיקת מהנדס

תוספת בנייה על גג בניין משותף 

התכנות ביצוע: יש בהחלט

התנאי: בעלות מלאה על בגג

תוספת בנייה בצמוד לאחד החדרים בבית פרטי

התכנות ביצוע: יש בהחלט

התנאי: בדיקת חוזק מבנה על ידי מהנדס

תוספת בנייה בבית משותף: החוקים

הרחבת דירה אחת בבית משותף כוללת לרוב הוספת חדר, הוספת מרפסת או ממ"ד דרושה הסכמה של כל בעלי הנכסים בבניין. במקרים בהם יש עניין להרחיב את כל הדירות בבניין חייבת להיות הסכמה של לפחות 75% מכלל בעלי הנכס. כמובן שהיתרון המשמעותי ביותר בתוספות בנייה הוא שבזמן קצר יחסית ובעלות סבירה בהחלט ניתן לקבל דירה מרווחת יותר ובעלת ערך גבוה הרבה יותר. לכל תוספת עליה חשבתם, בדירה הפרטית שלכם או בבניין צרו קשר עם נציגי החברה. 

ראו גם: תוספות בנייה קלה

לארס קבלני שיפוצים במרכז תשמח לייעץ לכם: 077-9974459

רוצים לקבל מידע נוסף? צרו איתנו קשר.
ריצוף לבית
Scroll to Top