איזה ריצוף מומלץ לבית ולמה?

איזה ריצוף מומלץ לבית ולמה?

בבחירת ריצוף לבית, מומלץ להבין לעומק את האלמנטים השונים בבחירת ריצוף כדי לבחור את הריצוף המושלם לבית שלך. חשוב ללמוד את השפה המקצועית בעולם הריצוף כדי למפות צרכים ורצונות בקלות ולתקשר עם בעלי המקצוע באופן מיטבי.

יכולת ספיגה 

אנו שופכים משקאות על הרצפה, מנקים אותה עם אקונומיקה ולפעמים הכלב שלנו מחליט להשאיר לנו איזו 'הפתעה' על הרצפה. יכולת ספיגה מתארת כמה הרצפה סופגת את האלמנטים המונחים אליה. ספיגה גבוהה משפיעה על הצבע ועל העמידות של המרצפות, ולכן ריצוף מומלץ הוא ריצוף בעל ספיגה נמוכה השומרת על מראה הריצוף. 

רמת השחיקה 

אנחנו הולכים על הרצפה ומחככים אותה כל הזמן. רמת השחיקה נוגעת לעמידות של הריצוף לאותו חיכוך. ריצוף בעל שחיקה נמוכה הוא ריצוף עמיד שאינו נשחק עם הזמן. ריצוף בעל שחיקה גבוהה נזקק לליטוש כל כמה שנים כדי לשמור על פני שטח חלקים ומבהיקים.

ריצוף טבעי 

ריצוף טבעי הוא ריצוף העשוי מאבנים חצובות בניגוד לריצוף סינטתי המיוצר באופן תעשייתי. ריצוף טבעי הוא בעל מראה מיוחד ויוקרתי, כאשר לכל מרצפת מראה ייחודי. ריצוף טבעי הוא ריצוף מומלץ לאנשים שאינם מפחדים להשקיע המון בריצוף שלהם.

החסרונות בריצוף טבעי:

  • מחיר- מחיר הריצוף גבוה משמעותית ממחיר ריצוף סינטתי, ויש יותר עלויות תחזוקה.
  • ספיגה גבוהה- האבנים הטבעיות בעלות ספיגה גבוהה ולכן עלולות לשנות את צבען. 
  • שחיקה גבוהה- האבנים הטבעיות בעלות שחיקה גבוהה ולכן צריך ללטש אותם כל כמה שנים. 

ריצוף סינטתי- הריצוף המומלץ

ריצוף סינטתי מיוצר באופן תעשייתי במיוחד עבור ריצוף בתים. מפעלים המייצרים ריצוף סינטתי שמים דגש על חווית המשתמש ולכן יש לו כמה יתרונות משמעותיים:

  • מראה אחיד- כל המרצפות זהות אחת לשנייה. 
  • ספיגה נמוכה- המרצפות שומרות על הצבע לטווח ארוך. 
  • שחיקה נמוכה- המרצפות נשארות חקות ומבהיקות לארוך זמן. 
  • מחיר זול ומשתלם. 

הדבקה

הדבקת מרצפות זו עבודת ריצוף בה לא עוקרים את המרצפות הקודמות אלא מדביקים על המרצפות הקיימות מרצפות חדשות. הדבקה מוזילה עלויות, מקצרת את העבודה ויוצרת הרבה פחות בלאגן בבית. לא ניתן להדביק ריצוף טבעי ולכן  זו שיטת ריצוף מומלצת רק למי שמעוניין בריצוף סינטתי. החיסרון העיקרי הוא בהגבהת הרצפה אשר לפעמים דורשת קיצור דלתות או במקרים קיצוניים אף החלפת דלתות.

ריצוף מחדש

בריצוף מחדש, עוקרים את המרצפות הישנות ושמים במקומם מרצפות חדשות. עבודה זו אורכת לא מעט זמן אך שומרת על גובה הרצפה הקודם.  חשוב להיעזר בקבלן שיפוצים במרכז איכותי המתמחה בריצוף.

ראו גם: שיפוץ דירות | שיפוץ דירה קומפלט

רוצים לקבל מידע נוסף? צרו איתנו קשר.

שיפוץ בית
Uncategorized

שיפוץ בית

תהליך שיפוץ הבית שיפוץ בית הוא תהליך ארוך שמצריך חשיבה ותכנון מראש. שיפוץ בית יכול

קרא עוד »
Scroll to Top