ריצוף לבית

ריצוף מעניק לכל חלל מגורים את האופי העיצובי-ייחודי שלו – בסיס על פיו יקבעו שאר האלמנטים בבית; החל מבחירת צבע לקירות, צבע וסוג הריהוט ואפילו בחירת התמונות שיתלו על הקירות בחדרים הפרטיים ובחדרים הציבוריים. אין זה פלא שאחת ההחלטות הקשות ביותר בשיפוץ הדירה או הבית הוא בחירת האריחים המתאימים ביותר. בסופו של דבר הבחירה היא אישית ולכן מומלץ להכיר את הנושא לעומק לפני שיוצאים לדרך כדי למנוע תקלות עתידיות.

ידע מוקדם על ריצוף לבית חוסך כסף, והמון

אז איך בוחרים ריצוף לדירה? גודל הריצוף, צבע, גוון, מרקם סגנון וכו' נקבע כאמור מראש, בעיקר כי ריצוף לא מוחלף בכל חמש, ואפילו לא כל עשר שנים, ולכן הבחירה חייבת להיות מדויקת ככל שניתן. בנוסף ישנה חשיבות קריטית לתקציב – חשוב לקבוע מראש מה הסכום שמתכוונים להוציא על ריצוף החדר או החדרים הנבחרים בבית, ולהתחיל בתהליך בחירה השולל מראש אפשרויות חורגות תקציב, בכך ליצור מבחר ממוקד יותר המאפשר להגיע לתוצאה הנכונה והטובה ביותר.

הידעתם? כדי להגיע לכמות מספקת של אריחים

צריך להזמין בין 10%-15% יותר משטח הריצוף המתוכנן,

הסיבה: תמיד יש פחת – אריחים פגומים ותקלות לא מתוכננות.

גדלים מומלצים

לאיזור ציבורי למשל מומלץ לבחור אריחים בגדלים 60/60 ואף 80/80 אבל בשום אופן לא 

לא לרדת מגדלים אלו. בריצוף חדרים פרטיים מומלץ להישאר עם אותו ריצוף כמו באיזור הציבורי, אך בהחלט ניתן לבחור אריחים קטנים יותר לחסכון כלכלי. באיזור החדרים הרטובים מומלץ לבחור בריצוף עם חספוס מסוים למניעת החלקה.

בחירת צבעים 

חשוב לזכור – כאשר בוחרים ריצוף בהיר או כהה צריכים לקחת בחשבון שעל כל אחד מהם יופיעו סימנים של לכלוך, וברור שפרקטיקה ותחזוקה הם עניין חשוב בבחירת הריצוף. זכרו – צבעים בהירים מדי מעניקים לחלל תחושה של עומק ואילו צבעים כהים מדי גורמים לכל חלל להיראות קטן יותר. בלי קשר לגוון או לצבע מומלץ לבחור בריצוף בעל יכולות ספיגה נמוכה במטרה שלא יהרס ממשקאות ומאכלים שונים הגורמים להתפוררות החומר וספיגת כתמים.

בדיקת נראות 

בבחירת אריחים חשוב לראות יותר מאריח בודד, כלומר, מומלץ לשים מספר אריחים מאותו סוג זה לצד זה לקבלת מראה מציאותי ככל שניתן. יש להניח את 8 אריחים על הרצפה בלבד, זה לצד זה, ולא להתרשם מהם רק לפי מדף התצוגה המושפע גם מהתאורה. מומחים מטעם החברה ישמחו לסייע לכם בהחלטה לגבי סוג וסגנון הריצוף בבית.

לארס קבלני שיפוצים במרכז תשמח לייעץ לכם: 077-9974459

רוצים לקבל מידע נוסף? צרו איתנו קשר.
שיפוצים
Scroll to Top