תוספות בניה לבית פרטי

תוספות בניה לבית פרטי – לשדרג את הבית

תוספות בניה לבית פרטי נוגעות לכל בנייה המוסיפה שטח לדירה או משנה חלק בדירה מייעודו המקורי: הוספת חדר, בנייה לגובה, סגירת מרפסת ובניית גרם מדרגות חיצוני – הן כולן דוגמאות לתוספות בניה בבית פרטי. תוספות בנייה לבית פרטי פופולאריות במיוחד אצל אנשים המעוניינים להרחיב את שטח ביתם ולנתק חלק ממנו משאר הבית על מנת להשכיר יחידת דיור.

תוספות בנייה לבית פרטי- המדריך המלא

תוספות בניה לבית פרטי אינם תהליך קל והם כוללים כמה שלבים חשובים:

  1. תכנון על ידי אדריכל – על מנת לבנות תוספת לביתכם, תצטרכו לשכור אדריכל שייעצב את התוספת בצורה המתאימה לשטח הנמצא ברשותכם. אדריכל זה יהיה אחראי להוציא את תוכניות הדירה מהרשות המקומית ולוודא שאכן יש לכם בעלות על השטח בו אתם מעוניינים לבנות.
  2. קבלת אישורי בנייה – קבלת אישורי בניה מתחילה בהגשת הבקשה להיתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה. הגשת ההיתר מותנית בהגשת תכנון מפורט, ולכן שלב זה ייעשה לרוב על ידי האדריכל. קבלת היתר בנייה אורכתת בין חצי שנה לשנה.
  3. איתור חברת בנייה – כדי לבנות תוספת לבית שלכם, חשוב לשכור חברת בנייה אמינה וטובה, בעלת יכולת עמידה בזמנים ואנשי מקצוע עם תעודות והמלצות. חברה כזו תעזור לתהליך הבנייה להתקדם בצורה נעימה תוך נתינת מקום לשיקול דעתכם בכל הנוגע לתוצר הסופי.
  4. מציאת פתרונות לזמן השיפוץ – שיפוצים יכולים לשבש את שגרת החיים ולכן חשוב למצוא אלטרנטיבות לתקופת השיפוץ כדי שהשיפוץ לא יפריע לחיי היום יום יותר מדי. 

בנייה קלה

לאחר חיקוק חוק הפרגולות ב2014, שהתיר בניית בנייה קלה בתנאים מסויימים ללא קבלת אישורי עירייה, פרח תחום הבנייה הקלה. תחום הבנייה הקלה נוגע לכל תוספות בנייה לבית פרטי שאינם עשויים חומרים כבדים ואינם דורשים בנייה קבועה. אנשים החלו לסגור מרפסות באמצעות גגות אלומיניום ולבנות פרגולות עץ במרפסות ביתם- וכל זאת בעלויות נמוכות ובזמן קצר מאוד, ללא צורך בהמתנה לאישורים. 

בנייה בבניין

אנשים הגרים בדירה ייאלצו במקרים מסוימים לקבל את הסכמת 75% מהדיירים לשם אישור השיפוץ. דבר זה נכון כאשר השיפוץ נעשה או חורג לעבר שטח שנמצא בבעלות הבניין. מקרים כאלו יכולים להיות בניית גרם מדרגות חיצונית, בנייה על הגג והרחבת שטח הדירה לבניית ממ"ד או חדר נוסף.

רוצים לקבל מידע נוסף? צרו איתנו קשר.
Scroll to Top