מה חשוב לדעת לפני שמתחילים לשפץ?

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים לשפץ?

הדרך הנכונה לשפץ


שיפוצים הם דבר שצריך להתכונן אליו כיאות מבחינה כלכלית. על מנת להנות משיפוץ מוצלח של הבית או של המשרד, כזה שיגשים בדיוק את כל המטרות שלו, ועל מנת לא להשאר בסופו במצב של פשיטת רגל או עם חסכונות בנק מרוקנים, בהחלט צריך להתכונן אליו מראש מבחינה כלכלית. לצורך כך צריך לנסות ולהעריך כמה בדיוק יעלה השיפוץ אותו אתם מתכננים. כאשר מנסים לבצע הערכה כזו צריך לנסות להבין פחות או יותר, כמה יעלו לכם חומרי הגלם, כמה יעלה להעסיק קבלן שיפוצים, כמה יעלה אינסטלטור במרכז  וכמה יעלה להעסיק עובדים וכן הלאה. המחירים משתנים מאוד בהתאם להיקף השיפוץ, בהתאם לאיכות חומרי הגלם בהם בוחרים וכן הלאה.

לאחר שפחות או יותר מבצעים הערכה של עלויות השיפוץ כדאי לראות אם אתם אכן יכולים לעמוד מבחינה כלכלית בשיפוץ כזה ויש להגדיר לעצמכם תקציב מסוים. התקציב צריך לכלול מרווח בטחון. זאת אומרת, הוא צריך לכלול לא רק את עלויות השיפוץ כפי שהערכתם אותם, אלא הוא צריך להיות מוכן להכיל בתוכו גם עלויות מסוימות שבפועל יהיו גבוהות יותר ממה ששערתם וגם יאפשר לכם מרווח תמרון והחלטה מסוימים במהלך השיפוץ. לאחר קביעת תקציב לשיפוץ, הכולל כאמור את אותו מרווח בטחון, חשוב מאוד להקפיד עליו ולא לחרוג ממנו.


לפני שמשפצים – מתנהלים בצורה נכונה!


שיפוצים צריכים להתנהל לפי תקציב משום שלא פעם אנשים יכולים להגיע למצב במהלך השיפוץ בו הם לא יודעים שובע או לא יודעים להציב לעצמם גבולות. משום שהבית גם ככה עובר שיפוץ קומפלט הם פתאום חושבים על דברים נוספים שהם רוצים לשנות, לחדש ולהוסיף. ברגע שנסחפים אל מערבולת שכזו עלויות השיפוץ עלולות לעלות בצורה משמעותית, שלא תמיד מתאימה ליכולות הכלכליות של המשפצים.

לכן, הקפדה על מסגרת תקציבית מאפשרת מצד אחד להנות ממנעמי תוצאות השיפוץ ומצד שני עוזרת "להשאיר את הרגליים לקרקע" ולא להסחף ולהגרר להוצאות, שלעתים אף הן מיותרות משום שלא חושבים עליהן לעומק אלא מתוך החלטות גחמניות יותר. הקפדה על תקציב היא דבר חשוב מאוד, אם כן, שיש להקדיש לו מחשבה ותשומת לב בעת ביצוע שיפוצים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top